24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti David servisu ČB. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti David servisu ČB. Foto: Jan KobzáňDvaačtyřicetkrát vystřelili Kozlové na bránu David servisu České Budějovice a dali jediný gól. To bylo proti soupeři, jehož hráči mají skoro všichni minulost v českobudějovickém Motoru, setsakra málo. První zápas byl tedy pro Kozly za nulu.

,,Bylo to celkem vyrovnané utkání. Hráli jsme ale proti mužstvu, které mělo hodně dobře zorganizovanou obranu podpořenou výborným výkonem jejich gólmana. Náš jeden vstřelený gól byl na vítězství málo. Oni navíc potrestali všechny naše chyby, a to rozhodlo,“ hodnotil obecně kolínský lodivod první mistrovské utkání sezony.

,,Největší rozdíl byl v koncovce. Na tom musíme hodně zapracovat. Při tolika šancích je jeden vstřelený gól málo,“ věděl Seidl dobře, že s takovou produktivitou by Kolín v soutěži nepochodil.

Kozlové přitom dali gól za stavu 0:2, takže se soupeři přiblížili na dostřel. Jenže pak z touhy po vyrovnání chybovali při hře dozadu a rychle o slibnou pozici vedoucí k remíze přišli. V závěru zkusili ještě odvolat gólmana, ale nevyšlo to. Naopak hosté zvýšili na konečných 1:4. ,,Už nám nic jiného nezbývalo. Bohužel to nevyšlo. Jak už jsem říkal, soupeř měl dobře zorganizovanou obrannou hru, hráči hráli zkušeně a my jsme to nemohli překonat,“ doplnil ještě Seidl.

V kolínské bráně nastoupil poprvé mistrovsky Vladislav Koutský. Premiéru si také odbyli pardubičtí hráči. Mezi nimi ex-Kolíňák Karel Nedbal, který posílil obranné řady. Z utkání ale odstoupil už v první třetině. ,,Karel Nedbal se zranil v první třetině, takže nemohl dohrát,“ vysvětlil Seidl důvod jeho předčasného odejití ze střídačky.

Druhé kolo se hraje už v sobotu. Kolín ale na žádost Tábora zápas odkládá na středu 21. září. To doma přivítá Kohouty tradičně od 18.07