24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto 2x: Jan KobzáňZ utkání proti Havlíčkovu Brodu. Foto 2x: Jan Kobzáň,,Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ smál se po utkání trenér Kolína Jiří Seidl, který přiznal, že to jsou pro jeho celek cenné body. Kozlové porazili Havlíčkův Brod 3:2.

,,Bylo to hodně kvalitní utkání z obou stran, hrálo se ve vysokém tempu. Nám se hodně povedla první třetina, kde jsme měli lepší pohyb, než soupeř a podařilo se nám dát góly z brejků, což vycházelo z dobře organizované obranné hry,“ naznačil trenér Seidl, že Kozlové měli v některých činnostech navrch, což vyústilo ve dvougólové vedení.

Rozhodně to ale nebyla střelba, kterou domácí v 1. části vyhráli 18:9, ale byla to produktivita, tu vyhrál Kolín 0:2.

,, Je pravda, že oni vše vsadili do útoku. My jsme to naším pohybem eliminovali. A i když měli hodně střel, tak nás v některých důležitých momentech taky podržel gólman,“ zdůrazňoval Seidl. A narážel třeba na moment, kdy Koutský neskutečně vleže zvedl betony do vzduchu a zabránil jasnému gólů.

,,Ve druhé třetině nás soupeř v první desetiminutovce hodně napadal, měli jsme s tím problémy. Navíc jsme měli menší pohyb a z toho pramenily i naše fauly, kterých bylo ve 2. třetině dost. Až soupeř v této části hry vyrovnal,“ pokračoval v komentáři k zápasu lodivod Kolína Seidl.

Kozlové pak ale v jedné ze svých přesilovek skórovali a stav 2:3 udrželi až do konce. ,,V poslední části už jsme to odehráli chytře. Soupeře jsme do nějakých vyložených šancí nepustili,“ byl rád Seidl.

V závěrečné třetině Kozlové dokonce stáhli obranu na 4 hráče, aby vytvořili co největší hradbu a nedovolili už soupeři skórovat. Nebyl to risk, když se tak stalo hned na začátku dějství? ,,Skoro celý zápas do té doby jsme hráli na tři obrany a pravidelně se střídaly, tak si myslím, že kluci měli dost sil, aby to odehráli,“ mínil Seidl a nemýlil se. Kozlové to zvládli, i když na konci už bruslili z posledních sil.

Zápasu taky nechyběly menší potyčky, u brány jich bylo k vidění hned několik. Všechny hned ale pohasly. Závěr utkání však okořenila bitka bez helem mezi kolínským bekem Voženílkem a havlíčkobrodským útočníkem Třetinou. ,,V takových zápasech se dá počítat s tím, že k nějakým potyčkám dojde a záleží dost na rozhodčím, co hráčům dovolí. Myslím si, že v tomto utkání podali rozhodčí dobrý výkon na obě strany,“ řekl ještě na závěr Jiří Seidl.