Datum út, 22. srp. 2017 Beginn 18:00
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Tohle byl souboj, jak se patří. Do posledních vteřin se bojovalo o všechny tři body. Bylo to drama.

Žďár – Kolín

3:4

Bylo to takové „déjà vu“. První třetina 1:1, pak ve druhém dějství šli Kozlové do vedení 3:1. Jenže ve třetí začali zmatkovat a vedení během krátké chvíle prošustrovali. Ne jednomu fanouškovi nebo hráči na střídačce se vybavil středeční zápas s Nymburkem. Zápas taky skončil 3:4, tentokrát ale pro Kozly.

První gól padl v letošním rekordu. Po 9 sekundách a z trestného střílení. Jiří Kadlec si mazácky došel hned v prvním střídání pro faul, a pak ho ještě mazáčtěji proměnil mezi nohy. Domácí ale velmi rychle dorážkou vyrovnali a hrálo se zase od nuly. Kozlům dělala problém rozehrávka, a tak jednoduše ztráceli puky. Nicméně domácí toho nedokázali využít.

Za to přišel v prostřední části trest. Nejdřív zahrozil už v pětadvacáté minutě Voženílek, který si na útočné modré poklepal o puk přes všechny čáry. Nepovedlo se mu ho v kličce ale zvednout nad beton. Pak to přišlo. Sedmadvacátá minuta. Nedbal dobře vyřešil situaci a našel střídajícího Semiráda mezi kruhy, který poslal puk do sítě. Pak měli po konci oslabení domácí zmatek v obraně a toho využil střídající Hanzl, jehož puk propadl gólmanovi kolem ruky – 1:3.

Jak už bylo uvedeno, Kozlové dvougólové vedení zase neudrželi. Během šesti minut třetí třetiny domácí vyrovnali. Nejdřív nachytali Kozly na švestkách při střídání, kdy měli ve hře chaos. Pak se ujala nádherná střela z první po přesné přihrávce zpoza brány – 3:3.

Domácí byli rázem na koni a Kolínští nervózní. Nicméně nakonec to byli oni, kdo se radoval. V pětapadesáté minutě Kadlec nahazoval puk a ten byl najednou v bráně – 3:4. V posledních pěti minutách se hrálo ještě o všechno. Kozlové chtěli vedení udržet, domácí naopak chtěli dotáhnout. A do útoku vsadili vše. I v závěru odvolali gólmana. A měli nadějnou šanci, když se ve hře šest na pět za všechny hráče dostal a sám před bránou ocitl Kuřítko. Sejpal ho ale vychytal.

Kozlové tak slavili další tři body do druholigové tabulky.

Branky: 4. Červenka (Staněk, Krupka), 44. Beneš (Kuřítko, Kaňka), 46. Kuřítko (Beneš, Bureš) – 1. Kadlec z TS, 27. Semirád (Nedbal), 29. Hanzl (Pipek, Panna), 55. Kadlec (Semirád). Rozhodčí: Král – Komínek, Musil. Vyloučení: 4:6, navíc TS za faul Beneše (ZDR) a Jankovský (KOL) 10min OT (ZHK). Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Diváci: 624.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Skokan, Horyna, Nedbal, Havelka – Malý, Semirád, Kadlec – Marvánek, Zumr, Jankovský – Pipek, Krajňák, Panna – Kozák, Jelínek.

1 Havlíčkův Brod 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Pelhřimov 0 0:0 0
1 Mor. Budějovice 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0