24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Jakub Semirád v zápase proti Písku. Foto: Jan KobzáňJakub Semirád v zápase proti Písku. Foto: Jan KobzáňZápas ve Žďáru nad Sázavou byl zase dramatický až do konce. Kozlové v poslední části promrhali dvougólové vedení a do poslední chvíle bojovali o tři body. Nakonec domácí Plameny udolali 4:3. O zápase jsme si povídali s jedním ze střelců Jakubem Semirádem.

Jakube, co říkáš na dnešní vítězství? Byly to zase stejně jako s Nymburkem ohromné nervy…

Bylo to těžké vítězství. Už s Nymburkem jsme to měli dotáhnout do vítězného konce, ale přestali jsme bruslit a stejně tak dneska. Můžeme být rádi, že jsme tentokrát ten čtvrtý gól dali, protože když bychom prohráli i ve Žďáru nebo by musel jít zápas do prodloužení, bylo by to špatné. Měli jsme si za tou výhrou jít od začátku. Málem jsme o to zase přišli jako s Nymburkem.

Po první třetině, která nebyla z vaší strany „eňo ňuňo“, jste zamakali v té druhé. Padly z toho dva góly. Pak v té třetí jste to ale znovu nedokázali udržet. Proč?

Řekli jsme si, že nechceme dělat zbytečné chyby, ale úplně jsme přestali bruslit, přestali jsme napadat, přestali jsme hrát naši hru. Z toto pramenily právě naše chyby. Soupeř je potrestal. A jak jsem říkal, byla to škoda, protože jsme mohli hrát naprosto v klidu a nemuseli jsme se zase až do konce strachovat o výsledek.

Když se vrátím ke druhé třetině. To odskočení na dva góly jsi nastartoval po spolupráci s Karlem Nedbalem ty. Můžeš popsal gólovou situaci?

Já jsme doskakoval jako poslední na led a Karel Nedbal tam výborně vystoupil. Napadal, vybojoval puk a dal mi to mezi kruhy. Já jsem prostě jen zavřel oči a spadlo to tam. Konečně.

Měl jsi incident i na druhé straně kluziště, když jsi střetl s domácím gólmanem. Můžeš i toto okomentovat?

Dojížděl jsme vyhozený puk, aby nebyl icing a gólman vyjel a chtěl to nejdřív rozehrát, ale zpanikařil a jak naznačil, že to dá za bránu a zaklekl to, tak já to nezabrzdil a šťouchl jsem do něj. Nemyslím si, že by to bylo takové, aby tam musel ležet tak dlouho na zemi, ale dotkl jsem se ho. Naštěstí mě rozhodčí nevyloučil, ale myslím si, že to ani na vyloučení nebylo.

Po zápase se Žďárem máte týden volna. Jak se po sérii zápasu středa-sobota těšíš na týdenní zápasové volno?

Abych řekl pravdu, mě spíš vyhovuje středa-sobota, protože jsme víc v zápřahu. Je to lepší, než když jen týden trénujeme a připravujeme se na zápas. Ale myslím si, že jsme si po Žďáru udělali dobrou náladu, budeme dobře trénovat a že na to v sobotu zase vlítneme a zase vyhrajeme. Doufám, že půjdeme bod po bodu a zakončíme sezonu úspěchem.

V sobotu vás čekají Moravské Budějovice. Když jsme měli tohoto soupeře před rokem ve skupině, hrávali se sním dobré zápasy. Jak se těšíte?

Rok jsme s nimi nehráli, takže nevíme, co od nich čekat, ale myslím si, že si zápas užijeme. Hrajeme doma, takže fanoušci určitě přijdou a myslím si, že nás poženou dopředu. Jenom nesmíme dělat zbytečné chyby. Musíme si jít za výhrou a být doma neporazitelní.