5:1 SC Kolín - A tým

Datum út, 22. srp. 2017 Beginn 18:00
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Z utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňDo čela tabulky se po sobotní výhře 2:1 v prodloužení posunuli hokejisté Moravských Budějovic. Kozlové v dalším druholigovém kole doma získali jen bod a momentálně jsou pátí.

„Z naší strany to nebylo zase tak špatné utkání. Bylo to hrozně těžké utkání. Soupeř hrál destruktivní hokej, vše vyhazoval. Nás to stálo strašně moc sil. Museli jsme se znovu a znovu dostávat do útočného pásma, bylo těžké hrát proti soupeřově urputné obraně,“ komentoval zápas kolínský trenér Jiří Seidl.

Jeho svěřenci inkasovali hned ve druhé minutě, když se sražená střela dostala ke Krutiškovi, který dorážel mezi betony. To hostím evidentně stačilo. Pak se totiž soustředili na obranu a Kozlům překazovali akci za akcí. Kolínští tak přehrávali, překombinovávali a nedařilo se jim dostat k pořádnému zakončení.

,,Strašně těžko se mi to hodnotí. Řekl bych, že jsme byli víc na kotouči, náš pohyb se mi taky líbil, ale těžko jsme se dostávali přes tu jejich urputnou obranu. Jediné, co se nám málo nedařilo, byla práce před bránou. Nechodili jsme tam tolik. Když se střílelo, gólman vše viděl a vše v pohodě chytal. Nikdo mu neclonil, on byl pořád v klidu,“ bylo jediné, co vyčítal kolínský trenér svému týmu.

,,Kluci dřeli, bojovali do úmoru. Odměnou bylo vyrovnání,“ byl si vědom Seidl, že Kozlové se v sobotu na nic nevykašlali a do zápasu dali vše. Vyrovnání přišlo ve třetí třetiny, když Zajíc nechal puk mezi kruhy Jankovskému, který nezaváhal. Kozlové ale moc dalších šancí k tomu otočit skóre neměli. ,,Pak přišly dvě vyloučení na naší straně, to nám nepomohlo,“ zlobil se Seidl.

Zápas tak poprvé letos pro Kozly dospěl k prodloužení, kde se rozhodovalo o zisku dvou bodů v náhlé smrti při hře tři na tři. ,,Ukázalo se, že prodloužení tři na tři jsme hráli poprvé. Tam jsme si nevěděli moc rady a z toho vyplynul výsledek,“ přiznal Seidl, že jeho tým nevěděl moc, co od hry ve třech proti třem čekat. Hosté se nakonec chopili šance a po nehlídané dorážce z Kolína odvezli výhru 2:1 po prodloužení.

1 Havlíčkův Brod 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Pelhřimov 0 0:0 0
1 Mor. Budějovice 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0
1 Nymburk 0 0:0 0