24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Žďáru. Foto: Jan KobzáňJeště jednou se vracíme k sobotnímu duelu Kolína se Žďárem nad Sázavou. Tradičních pozápasových ohlasů se tentokrát ujal asistent trenéra Jaroslav Plíšek.

,,Dobře, zodpovědně jsme hráli dvě třetiny. Přesně podle toho, co jsme si řekli. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale totálně jsme zkolabovali pohybem ve třetí třetině. Hráli jsme ustrašeně. I když jsme pak dali v oslabení branku na 5:4, vzápětí jsme zase inkasovali na 5:5. V prodloužení jsme hráli přesilovku čtyři na tři, ve které jsme rozhodli, že dva body půjdou za námi,“ popisoval průběh utkání Plíšek.

,,Osobně bych podle vývoje zápasu bral ale body tři,“ dodal a byla na něm vidět na jednu stranu úleva, že Kozlové získali nakonec body alespoň dva, ale na druhou stranu zklamání, že z toho nebyl plný počet bodů.

,,Když nastoupíme do dalších utkání tak, jak jsme proti Žďáru hráli ty první dvě třetiny, tak nemusíme mít o nic strach,“ vzkázal ještě kolínský asistent trenéra směrem k fanouškům.

Kozlové v utkání vedli třikrát o dva góly. Když Zumr proměnil v úvodu poslední třetiny nájezd na 3:1, kouč Seidl stáhl hru na čtyři beky. Tento tah mu v předešlých utkáních několikrát vyšel a přinesl ovoce. Většinou to ale bylo za nepříznivého stavu. Teď Kozlové po odvolání dvou beků ze hry inkasovali čtyři góly. Nebylo to unáhlené?

,,Nebylo,“ odpověděl bez zaváhání Jaroslav Plíšek. ,,Každý zápas nám to vycházelo. Chtěli jsme dostat beky víc do tempa. Ty góly nebyly o chybách beků,“ doplnil ještě.

Kozlové do zápasu nastoupili bez dvou hráčů. Chyběl gólman Koutský, který musel během utkání s Nymburkem opustit bránu a odjet do nemocnice na šití ruky poraněné od brusle protihráče. Navíc chyběl Petr Morkes, který je po operaci kolene.

,,Koutský by se měl tento týden zapojit do tréninku. Morkes je minimálně na měsíc kvůli operaci mimo,“ upřesnil k jejich zdravotnímu stavu asistent trenér Seidla Plíšek.