24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Jindřichově Hradci. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Jindřichově Hradci. Foto: Jan KobzáňTřetí domácí výhru za sebou ukořistili ve středu Kozlové. Porazili poslední tým tabulky Jindřichův Hradec. V tabulce jsou stále sedmí, na Pelhřimov už ztrácí jen tři body.

Kolín – Jindřichův Hradec

5:2

Kolínští se ujali vedení velmi rychle, hned druhou střelou zápasu. Krajňák dorážel Pipkův pokus. To Kozlům pomohlo. I když do konce první třetiny další gól nepřidali, bylo vidět, že je to uklidnilo.

Ve druhé třetině pak měli prostor rozhodnout. Ve čtyřiadvacáté minutě se Pipek dostal k puku na kruhu, udělal pohyb před bránu a vystřelil – 2:0. Chvíli na to Hanzl ulovil puk na modré, poslal ho na Malého, ten vystřelil a Semirád dorážel – 3:0. Do třetice prosvištěla do brány Hanzlova střela od modré a Kozlové měli klid. Vedli 4:0.

V poslední třetině sice malinko polevili a dělali víc chyb, ale i když hosté proměnili dvě přesilovky, tak výhru Kolína ohrozit nemohli. Domácí navíc přidali ještě pátou branku, a tak co se týče přidělení bodů, bylo jasno. Všechny tři brali Kozlové.

,,Po zápase v Pelhřimově na tom mužstvo nebylo psychicky dobře. Snažili jsme se jim to dostat z hlavy. Co se týče zápasu s Jindřichovým Hradcem, moc jednoduchý zápas to nebyl. Ve druhé třetině jsme ale hráli náš hokej. Byli jsme aktivní, víc jsme bruslili, donutili jsme soupeře k chybám, a to rozhodlo,“ řekl k utkání trenér Kolína Jiří Seid.

Branky: 3. Krajňák (Pipek), 24. Pipek, 25. Semirád (Malý, Hanzl), 39. Hanzl (Malý, Semirád), 44. Pipek (Zumr) – 43. Šmerha (Jaša, Heldák), 55. Bureš (Straka, Tejral). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Marek. Vyloučení: 6:6, navíc Voženílek (KOL) 10 min ZHK. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2. Diváci: 519.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Horyna, Barták, Skokan, Zukal – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Zumr, Kozák – Kadlec ml., Krajňák, Černý.