24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Nymburku. Foto: Jan KobzáňTřetí letošní derby vyznělo pro hokejisty Kolína. Do domácím ledě porazili Nymburk 2:0. Co rozhodlo? Jednoznačně to, že Nymburk nedokázal vstřelit gól.

,,Výborně zachytal Růžička v kolínské bráně. Neprostřelili jsme to, ani žádnou tečí. Vychytal to. Bez gólu se vyhrát nedá. Takže my jsme ti poražení, ale z výkonu ve třetí třetiny jsme nadmíru spokojen, protože se vrátila bojovnost,“ komentoval zápas trenér Nymburka Pavel Bičiště. Narážel jednak na to, že jeho svěřenci Kolín střelecky nepřekonali a taky na to, že i když zápas nerozjeli dobře, v první třetině dostali dva góly, snažili se pak bojovat.

Bojovali až do konce. Zkusili power play tři a půl minuty před koncem, když šel Kolín do čtyř za vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště. Měli dvě minuty 6 na 4, pak pokračovali 5 na 4. Gól ale nedali. I když šancí měli celou řadu.

,,Střely tam byly, ale nepadlo to tam. Škoda pro nás. Zkusili jsme to hned s přesilovkou, udělal by to každý. Neměli jsme co ztratit. Nedali jsme ale gól, což se nám nepodařilo celý zápas,“ konstatoval Bičiště.

I Kolínští tento moment vnímali na konci zápasu za klíčový. Kozlové sice vedli 2:0, ale když by hosté proměnili přesilovku… ,,Někdy se to stane, že hráč v zápalu boje kotouč vyhodí. Trochu jsme obavy měli, protože když by šel Nymburk do kontaktu, tak měl dost času ještě vyrovnat, ale naši hráči to zvládli,“ pochvaloval si asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek.

Kolínští se dostali do dvoubrankového vedení už v první třetině. V ní byli lepší a odměnou jim byl i gól do kabiny 9 sekund před koncem třetiny. ,,V první třetině jsme byli aktivní, řekl bych i lepší. Postupně se pak hra ale vyrovnala. Víme, že Nymburk není na předních příčkách tabulky jen tak náhodou. Nymburk několikrát v posledních zápasech otočil stav, takže jsme hráče nabádali, ať hrají z obrany, což mohlo působit z naší straně zakřiknutě,“ komentoval zápas Plíšek.

,,Střely Nymburka byly hodně i zdálky a my měli pokryté brankoviště a gólman vychytal nulu. Byl to dobrý výkon obrany a i gólmana,“ doplnil ještě a vyzdvihl to, co stálo za výhrou Kolína.