Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Už sedmé utkání v řadě za sebou venku prohráli kolínští hokejisté. Doma jsou od října neporaženi, ale venku se jim nedaří. Ve středu prohráli ve Žďáru nad Sázavou 3:4.

Žďár – Kolín

4:3

Třikrát se domácí dostali do vedení, třikrát Kolínští vyrovnali. Když ale šly Plameny do vedení počtvrté, Kolín už nedokázal zareagovat. Utkání prohrál.

Úvod utkání Kolínu nevyšel. Už po minutě hry inkasoval. Pak sice Semirád srovnal, ale jak už bylo uvedeno, domácí se ujali vedení podruhé. Na to reagoval ještě do konce třetiny Kozák. Ve druhém dějství Kolínští na branku domácích nenavázali. Podařilo se jim to až před polovinou poslední třetiny, kdy se v přesilovce radoval Jan Hanzl.

Ani potřetí však Kolín remízový stav neudržel. Početní převahu využili taky domácí a šest minut před koncem se ujali počtvrté vedení. Už nadobro. Kozlové zkoušeli ještě hru v power play, ale i když šla pět sekund před koncem nadějná střela od beka, na gól to bylo málo. Prodloužení Kolín nevybojoval a domu se vrátil s prázdnou.

,,Bylo to vyrovnané utkání. My měli šance, soupeř měl šance. Láďa Koutský i nějaké gólovky chytil. O jednu branku ale dali víc domácí, tak vyhráli,“ komentoval po zápase duel na Vysočině vedoucí Kolína Jan Zadražil.

Branky: 2. Kunstmüller (Červenka, Střecha), 8. Půža (Malec), 27. Bureš (Gregar), 55. Krupka (Hort, Kovářů) – 5. Semirád (Kusý), 12. Kozák (Zumr), 48. Hanzl (Krajňák, Kusý). Rozhodčí: Skopal – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:2, 1:0, 1:1. Diváci: 714.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Skokan, Horyna, Havelka – Malý, Semirád, Starý – Pipek, Zumr, Kozák – Kusý, Krajňák, Černý - Jelínek