24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Moravským Budějovicím. Foto: Jan Kobzáň

Kolínští hokejisté přidali na náhrdelník domácích výher další korálek. Porazili Moravské Budějovice 5:4.

,,Věděli jsme, že to bude vyrovnané utkání, jsme sousedé v tabulce. Průběh utkání to potvrdil. Trošku nás mrzí, že jsme šli za vedení o dva góly naší nedisciplinovaností do oslabení tři na pět a přišli o jsme o náš náskok, jinak jsme hráli dobře,“ komentoval průběh utkání asistent trenéra Kolína Jaroslav Plíšek.

Narážel při tom na fakt, že si Kolínští v průběhu druhé třetiny vypracovali vedení 3:1, ale pak o něj přišli. Inkasovali v oslabení tři na pět, a pak ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

,,I když ale soupeř pak vyrovnal na 3:3, nabádali jsme v kabině hráče, že jsme lepší a že ten zápas musíme urvat na naší stranu,“ popisoval kolínský asistent, jaká byla atmosféra v kabině o druhé přestávce.

Kolínští se dokázali dostat do vedení v posledním dějství, ale znovu dovolili hostům vyrovnat a znovu v oslabení. ,,Dostali jsme zase gól v oslabení. Jakmile se hráči ale vrátili na střídačku, reagovali jsme na to s trenérem tak, že se nic neděje, že se to stane, že ještě rozhodneme a to se nám povedlo krásnou individuální akcí,“ komentoval třetí třetinu Plíšek. Zmínil při tom už akci Denise Kusého. Ten necelé dvě minuty před koncem zápasu završil svůj hattrick a vystřelil Kozlům výhru. Obkroužil bránu a zahnul puk do odkryté kasy.

,,Říkal jsem, že si to sedne, až s námi bude o něco déle, a teď se to potvrzuje. Hrál excelentně jako celý tým,“ řekl ještě na adresu devatenáctiletého útočníka. Rozhovor s ním připravujeme.