Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Povinné tři body přivezli kolínští v sobotu z Jindřichova Hradce. Tam sice odcestovali v nekompletní sestavě, ale na výsledku to znát nebylo. Vyhráli s přehledem 7:2.

,,Nemusíme na to nijak upozorňovat, že jsme byli oslabení. To je teď každý tým. Každý má nějaké nemocné,“ reagoval kolínský trenér Jiří Seidl na dotaz vyplývající z nováčků v kolínské sestavě a absenci některých hráčů.

Chyběli nemocný gólman Koutský, nemocný útočník Krajňák. Zranění obránci Barták s Hanzlem a Horyna s Pannou, kteří plnili své povinnosti v Pardubicích. Sejpalovi v bráně tak kryl záda juniorský gólman Krejčí, v obraně vypomáhali juniorští obránci Labuta s Havelkou. V útoku se do základní sestavy dostali i Antonín Jelínek a Jiří Kadlec ml.

,,Sestavu jsme museli doplnit a zvládli jsme to. Co se týče výsledku, ten i napovídá, že nikdo z nových neměl žádné velké problémy a myslím, že to zvládli,“ okomentoval ještě vzniklou situaci lodivod Seidl.

,,První třetina byla výsledkově vyrovnaná, ale myslím si, že to bylo dané hlavně tím, že je podržel jejich brankář. My jsme se dostávali mnohem víc do šancí, ale nemohli jsme ho v první třetině překonat,“ hodnotil kolínský trenér úvodní dvacetiminutovku zápasu, která skončila 1:1.

To bylo ale naposledy, co byl vyrovnaný stav. Kozlové se po řadě pokusů i tyčce dostali do vedení, a to uhájili až do samotného závěru.

,,Od druhé třetiny se nám podařilo začít skórovat. Trošku jsme hru zjednodušili a víc stříleli. Měli jsme zápas pod kontrolou,“ doplnil.

Kozlové po výhře drží stále páté místo. Na šesté Moravské Budějovice mají pět bodů náskok (MB mají ale jeden zápas k dobru pozn.red.), na čtvrtý Nymburk pouze pět bodů ztrácejí.