24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Havlíčkově Brodu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Havlíčkově Brodu. Foto: Jan KobzáňPo téměř čtyřech měsících doma Kozlové prohráli. Nestačili na první tým tabulky. Rozhodla o tom první třetina.

Kolín – Havlíčkův Brod

2:4

Než se stačili Kozlové rozkoukat na ledě, inkasovali. Už ve druhé minutě. Po najetí Kulhánka do kolínského gólmana a jeho pádu měl Ludvík volnou bránu ke skórování. Pak v šesté minutě hosté zvyšovali náskok z dorážky a do třetice využili dvojnásobnou přesilovku. Taky z dorážky.

Za rámeček by si tedy první třetinu Kozlové nedali. Od druhé to byl ale z jejich strany jiný obrázek. Dohrávali situace, bruslili, napadali, byli úspěšní v osobních soubojích. Co je ale zradilo, to byla střelba a štěstí. Měli hodně šancí. Ale často šel puk těsně mimo bránu, nebo ho gólman Havlíčkova Brodu chytil a ohlížel se, jestli ho vůbec má. Pak taky několikrát sahali po dorážce, ale centimetry jim k puku chyběly.

A tak dali ve druhé části jen jeden gól. V jednatřicáté minutě ujeli Malý s Pannou dva na jednoho. Malý si nabruslil před bránu a usměrnil Pannův puk pod víko – 1:3.

V poslední třetině ve své stíhací jízdě Kolínští pokračovali. Ale mělo to podobný průběh jako ve druhé třetině. Šancí na gól bylo dost, ale žádná nebyla proměněna. Až dvě minuty před koncem Pipek vystřelil tak úplně nečekaně z kruhů a puk si sedl přímo do brány – 2:3.

Kolín měl Havlíčkův Brod na dostřel a dál útočil. Mohlo se vyrovnat každým pokusem. Jenže při power play po střele do obránce host sebrali puk a do prázdné kasy pojistili svou výhru.

Branky: 2. Ludvík (Kulhánek), 6. Třetina (Lacina, Přidal), 16. Třetina (Semrád T., Navrátil), 60. Michálek – 31. Malý (Panna), 58. Pipek (Kadlec st., Krajňák). Rozhodčí: Vokřál – Tasch, Špringl. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 883. Třetiny: 0:3, 1:0, 1:1.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kadlec ml., Krajňák, Kozák.