24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan KobzáňTři body z ambiciózních Moravských Budějovic přivezli ve středu Kozlové. Zápas rozhodli podobně jako proti Žďáru v úvodu poslední třetiny. Vyhráli celkově 4:1.

Moravské Budějovice – Kolín

1:4

Po první bezbrankové třetině a té druhé, kdy šel Kolín nejdřív do vedení a domácí pak vyrovnali, se lámal chleba v posledním dějství. Že se hraje o body, bylo vidět hned od začátku. Březina trefil tyč, pak Sobotka málem úspěšně prostřelil Koutského.

Pak to ale přišlo. Kozlové udeřili dvakrát rychle po sobě. Nejdřív Černý z otočky překvapil domácího gólmana a chvíli na to Semirád z mezikruží využil přihrávku zpoza brány. To byly rozhodující momenty zápasu.

Na konci třetiny pak ještě pečetil výhru Kozlů nad Žihadly Krajňák do prázdné brány při power play domácích.

,,Celkově jsme byli asi lepší. Spoustu šancí jsme ještě nedali. Taky nás podržel gólman Koutský hlavně při trestném střílení, které v půlce zápasu chytil. Kdyby ne, domácí by šli do vedení 2:1 a hned by se zápas mohl vyvíjet jinak,“ okomentoval utkání vedoucí Kolína Jan Zadražil.

V tabulce je Kolín průběžně pátý. Moravské Budějovice šly díky kontumaci zápasu s Jindřichovým Hradcem na čtvrté místo. Šestý je Nymburk a všechny tři týmy mají shodný počet 56 bodů a jeden zápas k dobru. Všichni zároveň ztrácí na třetí Žďár čtyři body. Závěr základní části tak bude velmi zajímavý a boj o čtyřku napínavý.

Branky: 27. Mikeš (Šťáva, Havel) – 24. Barták (Černý, Zumr), 45. Černý (Zumr), 47. Semirád (Malý), 59. Krajňák (Černý). Rozhodčí: Honza – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 3:4, navíc TS za faul Morkese (KOL) - nevyužito. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:3. Diváci: 350.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Kadlec st., Havelka, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Krajňák, Netušil – Černý, Zumr, Kozák.