24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Pelhřimovu. Foto: Jan KobzáňV předposledním zápase základní části porazili Kolínští hokejisté Pelhřimov 3:2. Po první třetině sice prohrávali, ale nakonec otočili skóre zápasu a uhájili tři body.

,,Myslím, že začátek byl od nás celkem slušný. Od desáté minuty na nás domácí přitlačili a my jsme s tím měli problémy a až do konce třetiny jsme se z toho nemohli dostat. Ale od druhé třetiny jsme hráli už to, co jsme chtěli, co jsme si řekli. Byl tam důraz před bránou soupeře, víc jsme domácí donutili k chybám. Třetí třetina byla podobná, víc jsme bruslili, i když soupeř měl docela nebezpečné protiútoky. Ale zase vyložené šance neměli a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ komentoval utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Kozlové v poslední třetině hájili vedení 3:2. Zkomplikovali si to ale řadou vyloučení. Nicméně všechny oslabení zvládli. ,,Některé ta vyloučení byla zapotřebí, protože došlo k přečíslení a abychom soupeře nepustili do velké šance, museli jsme faulovat. Některé situace vznikly z našeho podcenění. Věřím, že do dalších zápasů si z toho vezmeme ponaučení. Play off se blíží a tam si to nebudeme moci dovolit,“ přemýšlel kolínský lodivod o tom, jak Kozlové v poslední části zápasu museli ustát několik dvouminutových trestů.

Ten předposlední přišel tři minuty před koncem a domácí odvolali gólmana. Hráli šest na čtyři. Podobně to pak zopakovali pár vteřin před koncem, když šel Kolín ještě naposledy do čtyř. ,,Zkusili to, hráli bez brankáře, my jsme měli vyloučené. Samozřejmě že tam možnost vyrovnání byla, ale myslím, že nějaké supr šance neměli a když už něco, tak to Láďa s přehledem chytil,“ naznačil kolínský kouč Seidl, že v závěru věřil, že Kozlové přes vyloučení a power play domácích výhru udrží.

Kozly čeká ještě poslední zápas základní části ve středu 22. února doma od 18.07 proti Jindřichově Hradci. V sobotu 25. února začíná play off.