5:1 SC Kolín - A tým

Datum út, 22. srp. 2017 Beginn 18:00
-:- SKLH Žďár nad Sázavou - A tým
Žďár nad Sázavou

Vladislav Koutský. Foto: Jan KobzáňVladislav Koutský. Foto: Jan KobzáňKozlové mají v osmifinálové sérii play off první výhru. Porazili venku Vrchlabí 3:2. Jednou z klíčových postav byl gólman Kolína Vladislav Koutský. Ten polapal čtyřicet zákroků a v mnoha momentech utkání svůj tým podržel a postrčil k výhře. ,,Bylo to těžké, ale byl to klasický play off zápas, kdy oba týmy chtějí urvat ten první zápas a jde se do toho hodně útočně. Viděli jsme hodně útočný hokej,“ popisoval po utkání kolínský gólman Vladislav Koutský.

Jak se chytalo tobě v bráně?

Mě osobně se chytalo dobře, trefovalo mě to, takže jsem spokojený.

Měl jsi čtyřicet úspěšných zákroků, což není málo. Byly nějaké, u kterých sis řekl: Uf, to bylo těsné?

Ano. Ve druhé třetině tam byla tyčka, když se mi to odrazilo od lapačky a přede mě. To jsem si oddychl. Pak asi třikrát jsem neviděl, a buď to minulo bránu, nebo to trefilo mě.

V první třetině jsi dostal trest a domácí jeli trestné střílení. Můžeš popsat, co se stalo?

Hráč Vrchlabí měl puk dlouho na hokejce a dlouho naznačoval. Naši hráči před ním padali. Já tam skočil na poslední chvíli a hokejka mi vylítla. Nebylo to schválně, ale tou snahou jít proti puku mi ta hokejka vypadla.

Musel jsi tedy čelit nájezdu. Jaký byl? Věděl jsi, co hráč udělá?

Nějak jsem to neřešil. Snažil jsem se soustředit, co udělá v ten daný moment. Nevěděl jsem do poslední chvíle, jestli bude střílet nebo udělá kličku. Snažil jsem se hodně vyjet a vybruslit ho.

Co jsi říkal na atmosféru?

Super. Setkaly se dva týmy, které mají skvělé fanoušky, kteří fandí. A je to o nich známé. Pro nás jenom dobře.

Co očekáváš od pondělního domácího utkání?

Bude to těžké stejně jako v sobotu. Máme výhodu domácího prostředí, ale musíme k tomu přistoupit zodpovědně.

1 Havlíčkův Brod 0 0:0 0
1 David Servis ČB 0 0:0 0
1 Klatovy 0 0:0 0
1 Pelhřimov 0 0:0 0
1 Mor. Budějovice 0 0:0 0
1 Tábor 0 0:0 0
1 Písek 0 0:0 0
1 Nymburk 0 0:0 0