24 let - 05.07.1993
Česká republika Lukáš Havelka
Lukáš Havelka
21 let - 08.07.1996

Z utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Vrchlabí. Foto: Jan KobzáňKdo dal první gól zápasu, ten bral výhru. To zatím platí o osmifinálové sérii vyřazovacích bojů mezi Kolínem a Vrchlabím. Ve středu se do vedení dostali domácí už v sedmé minutě domácí a taky nakonec vyhráli.

Vrchlabí – Kolín

4:2

Na branku ze sedmé minuty reagoval vyrovnáním Panna v brejku, ale i přes další šance se ujali slova zase domácí. Dvakrát za minutu a půl a rozhodli zápas. Nejdřív těsně po přesilovce Šťastný skóroval ze skrumáže do prázdné brány, pak v přesilovce zakončil akci Čurda.

Kolínští tak museli znovu dotahovat. Ne jednu branku, ale dvě. Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky kapitán Malý snížil na 2:3, čímž vrátil Kolínu naději. Ale Kozlové pak neproměnili přesilovky ani další šance. A i když Koutský chytl trestné střílení Maďara, stejně se rozhodlo dřív než po šedesáti minutách.

Kolínské naděje na vyrovnání totiž uťal pět minut před koncem tečí Urban. Vrchlabí vyhrálo znovu 4:2, poprvé doma a vede v sérii 2:1.

Ta se stěhuje do Kolína a v pátek 3. března se od 18.07 bude hrát o další bod.

Branky: 7. Filip (Klement), 33. Šťastný (Procházka), 34. Čurda (Miškovský), 55. Urban (Jirků, Čurda) – 27. Panna (Malý), 45. Malý (Panna). Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Schopf. Vyloučení: 5:3, navíc Klement 10 min OT (VRC) a TS za faul Bartáka - neproměněno. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1210. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.

Kolín: Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Zdeněk, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Krajňák, Kadlec st. – Černý, Zumr, Kozák – Kadlec A.